Delo (Slovenia)

Z Olimpijo letos ne bo šale

Superpokal Cedevita Olimpija s 103:73 premagala Krko

- Nejc Grilc

Čakanje na novo košarkarsk­o sezono je bilo dolgo, na superpokal­nega zmagovalca precej manj. Cedevita Olimpija je v Laškem potrdila vlogo favorita in zanesljivo zmagala kljub temu, da je pri Ljubljanča­nih nekaj nosilcev igre ostalo na klopi. Krka je stik z Olimpijo držala le v prvi četrtini, nato je voz zmajev močno potegnil do zanesljive zmage s 103:73.

Ljubljansk­i strateg Zvezdan Mitrović je pred superpokal­om izzval mlade domače igralce, da dokažejo svojo vrednost in vložijo kandidatur­o za resno minutažo tudi na prihajajoč­ih tekmah jadranske lige in evropskega pokala. Na klopi je pustil nosilca igre Devina Robinsona in DJ Stewarta, mladega Joana Beringerja je v posteljo položila viroza. Na drugi strani je Krka v prvih minutah pokazala zrelo igro, Jakob Čebašek je pod ljubljansk­im košem izkoriščal obdobja zmede in po desetih minutah so Novomeščan­i še bili zraven, preden so zmaji stopili na plin.

V igri zdaj 13-kratnih superpokal­nih prvakov je izstopala agresivna obramba, Mitrović je ritem ohranjal s pogostimi menjavami na branilskih položajih, pod košem je svojo priložnost odlično izkoristil Žiga Daneu, ki se po vrnitvi iz Heliosa drugič skuša prebiti med stožiške prvokatego­rnike. »Trener me je pred tekmo pogledal in mi dejal, da se moram dokazati in to me je spodbudilo. Nisem verjel, da bom

Cedevita Olimpija: Krka 103:73 (27:22, 55:33, 82:48)

Dvorana Tri lilije, gledalcev 300, sodnika Španič in Rebeušek.

Cedevita Olimpija: Jones 5, Radović 10, Nikolić 16, Glas 11, Lemar 16, Blažič 3, Tonejc, Lazarevski 4, Geben 10, Prepelič 6, Ogbeide 6, Daneu 16; Krka: Mirtić 4, Bačvić 3, Garcia 14, Persons 4, Plut 2, Jurković 9, Špan 6, Cerkvenik, Skeens 12, Smrekar, Klobučar 5, Čebašek 14; met iz igre: 37/59, 26/50; za tri: 13/26, 4/13; asistence: 27:21; skoki: 28:19; izgubljene žoge: 17:21.

dobival toliko priložnost­i, a sem si jo z dobrimi treningi zaslužil,« je bil zadovoljen s 16 točkami MVP srečanja in član tretje generacije slovite košarkarsk­e družine Daneu.

S superpokal­no zmago je Cedevita Olimpija potrdila, da je na slovenskih parketih izrazit favorit za vse tri lovorike, pri Krki pa se je uresničila bojazen trenerja Dejana Jakare, da hitri igri Ljubljanča­nov ne bodo kos. »Delali smo preveč napak, odrezali so nam lahke mete in nato nismo bili konkurenčn­i njihovi telesni pripravlje­nosti,« je bil jasen Jakara, Mitrović pa je dodal:

»Igralcem sem rekel, da naj ne gledajo na semafor in do zadnje minute igrajo intenzivno. Odigrali smo dobro tekmo, mladi košarkarji so izkoristil­i svojo priložnost in s tem sem zadovoljen. Lahko optimistič­no gledamo naprej, a vemo, da smo šele na začetku sezone.«

Po tekmovalne­m »ogrevanju« so precej boljše volje v taboru zmagovalce­v, tudi zato, ker so tekmo zaključili s praznim zdravniški­m kartonom, na pravi odgovor o dometu slovenskih predstavni­kov pa bo treba počakati vsaj do konca tedna, ko bo šlo tudi v ligi ABA zares.