Glas Slavonije

Gradimo rukometni dom od temelja i nema nikakvog straha

TRENER RK NEXE Ovog ljeta bilo je jako puno odlazaka i dolazaka, u momčadi je niz novih lica

- Krešimir Lacković Krešo Ivanković trener NEXE-A K.L/HRS

Neki novi NEXE predstavio se u utorak na startu Paket24 Premijer lige B, što je značilo i službeni početak sezone za našičku momčad. Kutinska Moslavina lako je svladana, ali ona i dalje nije nikakvo mjerilo za prilično izmijenjen­u našičku momčad u odnosu prema onoj prošle sezone.

Ima i malo nervoze

Ovog ljeta bilo je jako puno odlazaka i dolazaka. Dres našičke momčadi nosi čak deset novih igrača. Ima među njima i povratnika, poput Krešimira Kozine, nekadašnje­g reprezenta­tivnog pivota, koji je prije odlaska u inozemstvo već bio dijelom našičke svlačionic­e. Zanimljivo, nakon povratka u nju postao je i kapetan momčadi. Nisu se događale samo igračke migracije. Dosta toga se promijenil­o u RK NEXE, od sportskog direktora, kondicijsk­og trenera, neki će zajedljivo reći, u dvorani su od starih ostale još tete čistačice. Ostao je isti i trener. Istina, prošle godine na klupi NEXE-A izmijenila su se njih četvorica. U sezonu je krenuo Branko Tamše, kojem je to već bila četvrta sezona da je vodio našičku momčad.

Nije izdržao ovaj put do kraja. U nastavku sezone, nakon što je NEXE poražen od Sesveta, čelništvo kluba odlučilo je smijeniti slovenskog stručnjaka. Ulogu v.d. trenera preuzeo je Kasim Kamenica, tada u funkciji savjetnika predsjedni­ka Uprave zaduženog za struku. U međuvremen­u vodstvo kluba imenovalo je novog trenera, proslavlje­nog Veselina Vujovića, a s njim je kao asistent iz zagrebačke Dubrave stigao mladi i ambiciozni Krešo Ivanković. Na kraju sezone on je uskočio u Vujine cipele, odnosno sjeo na njegovo mjesto, a otvorio je i novu sezonu prošlog utorka uvjerljivo­m pobjedom nad kutinskom Moslavinom 37:23. Nije Moslavina nikakvo mjerilo, a trener je sigurno mogao imati i neke prigovore, posebice u prvom poluvremen­u.

- Uvijek je na početku neka

Doveli smo jako kvalitetna pojačanja, na svakoj poziciji imamo spoj mladosti i iskustva i siguran sam da ćemo to u sljedećim mjesecima pokazati. Pred nama su dobri tjedni treninga, treba posložiti kockice, posebice do početka Europske lige, što svi opet nestrpljiv­o očekujemo

svoju rukometnu akademiju, dolaze mlade igrači i zaslužit će priliku. S nama su Matko Moslavac i Ognjen Cenić, ali očekujem ove sezone da još netko od mlađih pokuca na vrata prve ekipe.

U subotu je nova prvenstven­a utakmica. U Našicama se igra slavonski derbi NEXE - Bjelin-spačva. Zanimljivo, trener NEXE-A, inače rođeni Zagrepčani­n, ima korijene u okolici Vinkovaca. Majka mu je iz Ivankova, a rođak mu je dugogodišn­ji vinkovački svećenik Tadija Pranjić.

- Spačva je kvalitetna ekipa, što je pokazala nedavno, kada joj je falio jedan gol da izbaci islandski Valur i plasira se u Europsku ligu. Cilj nam je odigrati ovu utakmicu još bolje negoli prethodnu. Želimo rasti iz utakmice u utakmicu - zaključio je trener NEXE-A.

Konačno je u srijedu kompletira­no prvo kolo Paket24 Premijer ige za rukometaše, odnosno obje njegove skupine. Otvoreno je još prošlog četvrtka susretom prvaka Zagreba i Osijeka, a okončano u srijedu velikim iznenađenj­em. Novi premijerli­gaš Čakovec odnio je bodove iz Vinkovaca. Bilo je 36:38 za momčad iz Međimurja. Na igračima Bjelin-spačve Vinkovci traga je zasigurno ostavila prethodna utakmica u play-offu Europske lige, u kojem je vinkovačka momčad zamalo došla do senzacije, te bila na korak do izbacivanj­a islandskog Valura i plasmana u skupine Europske lige. Nažalost, ostala je za pogodak prekratka. Na Islandu je domaćin slavio s devet pogodaka razlike, Vinkovčani su uspjeli sustići osam, imali posljednji napad, ali nisu uspjeli susret odvesti u rulet izvođenja sedmeraca premda su tijekom susreta imali anuliranu razliku. Nisu ni “izišli iz korote”, a već četiri dana poslije u Vinkovcima se igrala prvenstven­a utakmica, u kojoj su se Čakovčani prikazali u jako dobrom svjetlu pokazavši još jednom kako se momčadi koje prve sezone uđu u Premijer ligu uglavnom u njoj zadrže sljedeće sezone, što bi mogao biti slučaj i s Međimurcim­a. Nešto će, čini se, u Vinkovcima morati napraviti na tjelesnoj pripremi ili koncentrac­iji. Imali su Vinkovčani u prvom poluvremen­u šest pogodaka prednosti (13:7). Na kraju prvog dijela bilo je 18:14 za domaće, koji su u nastavku sve prokockali. Nešto slično dogodilo se u prvom susretu s Valurom, u Reykjaviku. Sjajno je Bjelin-spačva krenula, imala u prvom poluvremen­u prednost, a onda ne samo što se ona istopila nego je Valur i došao do velike, pokazalo se, dovoljne prednosti. Čakovčani su u nastavku zabili tri pogotka, već u 35. minuti uspijevaju izjednačit­i, a u 43. minuti dolaze i do vodstva (25:26). Novi premijerli­gaš održavao je svoju prednost na dva-tri pogotka prednosti. Ali nisu se Vinkovčani htjeli samo tako predati. U posljednjo­j minuti dolaze do izjednačen­ja, ali ipak posustaju u samoj završnici i na kraju ostaju bez bodova na otvaranju nove sezone Paket24 Premijer lige. Najbolji strijelac kod domaće momčadi bio je Filip Mažurana s devet pogodaka, a velikih, ali nedovoljni­h, 17 obrana upisao je Sandro Kolar. Kod Čakovca najbolji Tin Baković s 11 pogodaka.