Glas Slavonije

Mo se za Olimpijske ljali jesu li nam atelji kod kuće živi

Olimpijsko­m selu shvatiš da si dio jednog velikog tima

- Jasminkom Francki

Jugoslavij­e.

Vratio se kući u Belišće. Baranja je, preko Drave, već bila okupirana, a on se u Bistrincim­a prijavio u Narodnu zaštitu. Naravno, pod stalnim granatiran­jem nije se moglo trenirati. Tek početkom 1992. godine zajedno s kolegama kanuistima Draženom Funtakom i Vladom Poslekom, koji su također bili olimpijski kandidati, odlazi na pripreme u mađarski Paks.

- To je stvarno bila krvava borba u glavi. Treniraš, ali cijelo vrijeme razmišljaš su u obližnjim Brođancima! Godinu nakon Barcelone na Mediterans­kim igrama u Languedoc–Roussilonu u Francuskoj osvojio je dvije bronce, a bio je te, 1993. godine sedmi na Svjetskom prvenstvu u Kopenhagen­u. - Živio sam i doživio sudbinu vjerojatno svih sportaša u malim sportovima u Hrvatskoj. Znate kako je. Budeš u neke stvari razočaran. Vidiš da ti se sav uloženi trud ne vraća. Mlad si, treniraš k'o lud, želiš izići i u grad, počastiti društvo, ali čime? Previše se nakupilo problema i relativno rano, s 22 godine, krenuo sam drugim putem, izvan vrhunskog sporta. Prijavio sam se u Hrvatsku vojsku, kratko bio u Zagrebu u Vojnoj policiji, poslije sam dobio priliku aktivirati se u policiji, gdje sam i dandanas kao pripadnik jedinice Specijalne i interventn­e policije. Radim kao voditelj programa specijalis­tičke obuke. S obitelji živim u Belišću, imam troje djece, aktivna su, ali nisu u vrhunskom sportu. Ne znam, iskreno, bih li im to poželio. Neki kolege iz Specijalne policije kažu da je do danas ostao u jako dobroj formi. Posebice na mjerenjima dizanja težine.

- Sportaš sam za cijeli život. U srednjoj školi dizao sam se u pet ujutro da odem na trening, pa u školu i onda još popodne na trening. I kada sam prestao, uvijek sam se nečim bavio. Tako da su navike ostale. Član sam i Sportsko-rekreativn­og društva Baraberi iz Belišća. Aktivni smo u svim segmentima rekreativn­og sporta. Trčao sam trailove, imam istrčane polumarato­ne, trčao sam, primjerice, osječki Ferivi.

Hrvatski kajak-kanu danas? Imamo olimpijce, čak olimpijke, ali ne iz Belišća. - Kajak-kanu je težak sport. Svaki sport je težak ako ćeš ga ozbiljno shvatiti. Očito se kod nas u Belišću u određenom razdoblju izgubila masovnost koju smo imali i to je teško vratiti. Eto, Slavonski Brod ima dva kajak-kanu kluba, očito su dobro organizira­ni, što se vidi i po rezultatim­a, a mi se možemo nadati da će se i Belišće vratiti gdje smo nekada bili. ■

 ?? ??
 ?? ?? Krznarić u Barceloni s hrvatskim olimpijkam­a
Krznarić u Barceloni s hrvatskim olimpijkam­a
 ?? ?? Zvonimir Krznarić u olimpijsko­m selu u Barceloni
Zvonimir Krznarić u olimpijsko­m selu u Barceloni
 ?? ??

Newspapers in Croatian

Newspapers from Croatia