Glas Slavonije

Mateo u petak može ispisati povijest

-

Aktualni europski nogometni prvak Manchester City u petak, u Saudijskoj Arabiji, igra protiv brazilskog Fluminense­a za naslov svjetskog klupskog nogometnog prvaka. Fluminense je svoj posao odradio ranije svladavši egipatski Al Ahly s 2:0, a engleski klub je u utorak navečer u polufinaln­oj utakmici pobijedio japansku Urawu s 3:0 uz pogodak hrvatskog reprezenta­tivca Matea Kovačića. Epitet tragičara utakmice zaslužio je stoper pobjednika Azijske lige prvaka, Norvežanin Marius Hoibraaten, koji je bio aktivni sudionik u prvom i trećem pogotku Manchester­a Cityja. Prvi je pripisan njemu kao autogol, jer je u pokušaju blokiranja ubačaja Matheusa Nunesa loptu poslao u vlastitu mrežu, a bilo je to u prvoj minuti dodatka u prvom poluvremen­u. Potom je zabio Kovačić, a u 64. minuti momčad

Pepa Guardiole došla je i do trećeg pogotka, opet uz Hoibraaten­ovu pomoć. Naime, Norvežanin je pokušao blokirati udarac Bernarda Silve s ruba kaznenog prostora, ali se lopta od njegova tijela odbila u donji lijevi kut. No, kako je Portugalac šutirao prema golu, a lopta nije znatnije promijenil­a smjer, pogodak je pripisan njemu. Kova je odigrao cijelu utakmicu, a Joško Gvardiol je u 64. minuti zamijenio Akanjija na stoperskoj poziciji. Inače, Kovačić će u petak imati priliku ostvariti što nijedan nogometaš nije u povijesti postati klupski prvak svijeta s tri različita kluba nakon što je tu titulu osvajao s Realom i Chelseajem. Dosad je taj rekord dijelio s Cristianom Ronaldom (prvak s Manchester Unitedom i Realom), Tonijem Kroosom (Bayern i Real), Davidom Alabom (Bayern i Real) te Antoniom Rudigerom (Chelsea i Real). I. Li. ■